Wrzesień 23 2018 12:00:56
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 235
Najnowszy użytkownik: LloydHogan
?
Walne Zebranie Członków Tczewskiego WOPR
Tczewskie WOPRW dniu 22 czerwca 2018 r. w Fabryce Sztuk - Muzeum Wisły Tczew, ul. 30 Stycznia 4 - odbyło się Walne Zebranie Członków Tczewskiego WOPR.
Celem spotkania było zatwierdzenie sprawozdania z działalności Tczewskiego WOPR za rok 2017.

Walne Zebranie Członków
Tczewskie WOPRW dniu 28 czerwca 2017 r. o godz. 19:00 w Fabryce Sztuk - Muzeum Wisły Tczew, ul. 30 Stycznia 4 - odbyło się Walne Zebranie Członków Tczewskiego WOPR.
Celem spotkania było zatwierdzenie sprawozdania z działalności Tczewskiego WOPR za rok 2016.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Tczewskiego WOPR
Tczewskie WOPRW dniu 17 października 2016r. w Muzeum Wisły w Tczewie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Tczewskiego WOPR w czasie którego dokonano wyboru nowych władz na kadencję 2016-2021 oraz wybrano delegatów na X Zjazd Delegatów WOPR województwa pomorskiego.

Walne Zebranie Członków Tczewskiego WOPR
Tczewskie WOPRW dniu 20 czerwca 2016r. w Fabryce Sztuk - Muzeum Wisły Tczew, ul. 30 Stycznia 4 odbyło się Walne Zebranie Członków Tczewskiego WOPR. Walne Zebranie zatwierdziło sprawozdanie z działalności Tczewskiego WOPR za rok 2015.


Sprzątanie brzegu rzeki Wierzycy i Wisły
Splyw_powiatPosprzątali brzegi Wierzycy i Wisły.
W sobotę i niedzielę ratownicy i sympatycy Tczewskiego WOPR przeprowadzili akcję sprzątania dwóch przepływających przez nasz powiat rzek. Spływ rozpoczął się w Pelplinie skąd Wierzycą uczestnicy spłynęli do Gniewu zbierając po drodze unoszące się w wodzie i zalegające na brzegach śmieci. Mimo zauważalnie mniejszej w stosunki do roku 2012r liczby miejsc z dużą koncentracją odpadów i tak zabrakło miejsca w kajakach. Nie odnotowano dzikich wysypisk przylegających bezpośrednio do rzeki, ale ilość drobnych śmieci jak butelki, opakowania , worki i torby plastikowe, styropian i zabawki bez problemu wypełniła kilkanaście dużych worków. Nie obyło się oczywiście bez większych znalezisk – z wody wyłowiono 3 opony, materac, beczkę i telewizor, a znalezioną lodówkę z uwagi na jej gabaryty trzeba było zostawić. Drugiego dnia akcja sprzątania przeniosła się nad Wisłę, gdzie ilość śmieci była zauważalnie mniejsza, ale i tak zebrano kilka 120l worków. Z jednej strony to efekt wielkości samej rzeki, z drugiej z pewnością mniejszą ilością przeszkód i dużymi wahaniami wody w ciągu roku – śmieci są wymywane i szybciej spływają do Bałtyku. Cała akcja była możliwa dzięki wsparciu pozyskanemu ze środków Powiatu Tczewskiego.


Sprzątanie brzegu rzeki Wierzycy
Splyw_powiatW ostatni weekend września tj. 26-27.09 planowana jest akcja porządkowa. Będziemy sprzątać brzegi Wierzycy na odcinku Pelplin Gniew oraz Wisły – z Gniewu do Tczewa. Osoby chętne do uczestnictwa proszę wpisywać się pod postem. Wymagana umiejętność dobrego pływania kajakiem, zwłaszcza pierwszego dnia na Wierzycy. Osoby które zdecydują się płynąć 2 dni mają zapewniony posiłek i nocleg na zamku w Gniewie. Na zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Powiatu Tczewskiego. Więcej info u Mariusza Krupy

Walne zebranie członków Tczewskiego WOPR
Tczewskie WOPRW dniu 26 czerwca o godz. 18:00 odbyło się Walne Zebranie Członków Tczewskiego WOPR.
Miejscem spotkania była: Fabryka Sztuk - Muzeum Wisły Tczew, ul. 30 Stycznia 4


Walne Zebranie podjęło uchwałę o zatwierdzeniu sprawozdania z działalności Tczewskiego WOPR za rok 2014.

Samochód dla Tczewskiego WOPR
Tczewskie WOPRAkcja zbierania środków na zakup samochodu dla Tczewskiego WOPR zakończyła się sukcesem.


Prowadząc akcję pozyskania środków finansowych na zakup SAMOCHODU RATOWNICZEGO dla Tczewskiego WOPR skontaktowaliśmy się z wieloma fundacjami i instytucjami oraz osobami prywatnymi aby przedstawić im prośbę o wsparcie dla naszego projektu. Jedną z fundacji do której skierowany był nasz apel, była utworzona w marcu 2002r. Fundacja Flextronics. Jest ona podmiotem prywatnym, związanym z korporacją, który zapewnia wsparcie finansowe organizacjom pozarządowym na całym świecie. Przez granty edukacyjne, stypendia czy też pomoc w przypadku klęsk żywiołowych lub wsparcie organizacji ratujących życie, przyczynia się do pozytywnych zmian. Szczególnie wspiera te społeczności, w których mieszkają pracownicy, dostawcy i klienci Flextronics. Drugą firmą, która zainteresowała się naszym apelem, była firma EATON z Tczewa.

plakat

Spływ kajakowy "Pętla Żuław 2015"
Splyw_powiatTczewskie WOPR zaprasza na spływ kajakowy "Pętla Żuław"


Zadanie współfinansowane przez Powiat Tczewski


Plakat

Zawody ratownicze Tczewskiego WOPR
Zawody ratowniczeW sobotę 04 października 2014r. o godz. 18:30 na pływalni TCSiR odbędą się zawody ratownicze Oddziału Tczewskiego WOPR.
Szczegóły dostępne na facebook-u.

Czysto i Ekologicznie
Splyw_powiatCzysto i Ekologicznie – organizacja czystego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą dla mieszkańców powiatu tczewskiego.

Zadanie współfinansowane przez Powiat Tczewski.

Zadanie ma na celu poprawę jakości wypoczynku mieszkańców powiatu tczewskiego dzięki uprzątnięciu i uporządkowaniu miejsc zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli. Efektem końcowym projektu będzie poprawa stanu środowiska przyrodniczego oraz wzrost atrakcyjności turystycznej regionu poprzez udostępnienie czystych i ekologicznych kąpielisk .

Miejsca zwyczajowo wykorzystywane do kąpieli na terenie powiatu tczewskiego, które obejmuje nasz projekt:
-Turze
-Lubiszewo
-Rakowiec
-Pieniażkowo
-Tymawa

Plakat
Galeria :
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tczewskie WOPR
Pies Ratownik
Fundacja Pokolenia
Atlantis
Slejdi
Kontakt
Nick:
Adres e-mail:
Temat:
Treść wiadomości:
Kod potwierdzający:

Wpisz kod potwierdzający
Copyright Tczewskie WOPR © 2009-2015